Вівторок, 25.04.2017, 01:49
БГПК  

Головна | Календар бібліотекаря | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Годинник
Час працює на нас, поки ми працюємо.

ВідеогалереяКонтакти
БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ

Барський
гум.-пед. коледж ім. М. Грушевського
р/р 31552301147115
МФО 802015
КОД 02904160
ГУДКСУ у Вінницькій області

Призначення платежу: благодійний внесок

1 березня. 125 років від дня народження Акутагави Рюноске.

« Я звичайний літератор».

Його початковим прізвищем було Сінбара. Рюноске з’явився на світ, коли батькові було 42 роки, а матері – 33. За давнім японським звичаєм, коли батькам за тридцять років, то це вважалось поганою прикметою для дитини. Тому батьки зробили вигляд, ніби хлопчика їм підкинули, і віддали його на виховання в будинок старшої сестри матері, яка хоча й була заміжня, але дітей не мала…

В Акутагави чимало новел на середньовічні японські сюжети. Його цікавила людина, її внутрішній світ у взаємозв’язку зі світом зовнішнім.

Вважаючи, що «душа людини у давнину і душа сучасної людини мають багато спільного», Акутагава шукав у середньовічних сюжетах психологічні мотиви вчинків своїх сучасників. Його  творчість мала величезний вплив на пізнішу японську літературу.

Підсумковим твором письменника стала новела «У країні водяників» («Каппа»).

Продовжуючи традиції Дж. Сфівта, А. Франса, Акутагава зобразив суспільство як країну водяників – капп.

2 березня. 135 років від дня народження Архипа Тесленка.

 Революціонер української літератури.

Український письменник. Низка оповідань Тесленка – «За пашпортом»,     «Хуторяночка», «Радощі», «Наука», «Школяр» - присвячена зображенню нужденного і безправного життя українського селянства за царату.

Одним із найкращих творів Тесленка є повість «Страчене життя», в якій на тлі життя бідної селянської родини показана доля дівчини-вчительки, доведеної умовами жорстокої дійсності до самогубства.

Дуже любив Тесленко книжки, багато читав; його настільною книгою був «Кобзар» Тараса Шевченка, який значно вплинув на формування світогляду і демократичне спрямування творчості письменника.

3 березня. 170 років від дня народження Александера Белла.

Коли пролунало перше «алло»?

Винахідник телефону. Народився в 1847 році. За освітою Александер Белл не був ні інженером-електриком, ні фізиком. Він почав працювати помічником вчителя музики і ораторського мистецтва.

Пізніше він працював із глухонімими людьми, навчаючи їх вимови. Прагнення допомогти цим людям і любов до дівчини, що оглухла після важкої хвороби, спонукала його сконструювати прилади, за допомогою яких він міг демонструвати глухим артикуляцію звуків мови.

У 1876 році випадковість при роботі над телеграфом допомогла Беллу відкрити явище, яке посприяло йому винайти телефон: коли помічник Белла витягав пластинку з передавача, у приймачі Белл почув деренчання. З’ясувалося, що пластинка замикала і розмикала електричне коло. Белл звернув на це явище пильну увагу. За кілька днів перший апарат – невелика мембрана з сигнальним ріжком для посилення звуку – був зроблений. Так було створено родоначальника всіх телефонних апаратів.

5 березня. 190 років від дня народження Леоніда Глібова. Український Езоп.

Український письменник, поет, байкар. Широке визнання в українській літературі Глібов здобув як байкар. Усього він написав понад сотню творів цього жанру.

Перша збірка «Байки Леоніда Глібова», що містила 36 творів, вийшла  у Києві 1863 року, але майже весь наклад її було знищено у зв’язку з валуєвським циркуляром.

6 березня. 90 років від дня народження Габріеля Хосе де ла  Конкордія Гарсія Маркеса. «Я також навчився багато чого у вас, люди…»

Колумбійський письменник – прозаїк, лауреат Нобелівської премії з літератури.  Ім’ я цього письменника стоїть поряд з іменами Хорхе Луїса Борхеса, Маріо Варгаса Льйоси, Хуліо Кортасара – як одного з найвизначніших письменників латинської Америки ХХ століття.

Світове визнання йому приніс роман «Сто років самотності». Чилійський поет Пабло Неруда назвав цей роман найкращим іспаномовним романом з часів Дон Кіхота.

8 березня. 120 років «маршу порожніх каструль».

День вшанування прекрасних дам.

Так висловили свій протест проти поганих умов праці, низьких заробітніх плат текстильниці Нью-Йорка. Саме цей марш жінок слугував знаковою подією для подальшої появи Міжнародного жіночого дня.

Ця подія стала знаковою в історії – таким улюбленим всіма жінками святом Міжнародного жіночого дня.

14 березня. День пі. Число святкує свій день.

Це – неофіційне свято, присвячене числу π. Воно святкується 14 березня, що в прийнятому, зокрема, в США форматі записується як 3,14, і являє собою три перші розряди числа π. Свято впроваджене на математичних факультетах значної кількості вузів у різних країнах. Зазвичай свято розпочинається о 1:59 ночі, що разом із датою складає перші шість знаків числа π (3,14159).

Окрім того, цей день є також і днем народження Альберта Ейнштейна, що надає йому додаткової значущості в очах математиків.

18 березня. 85 років від дня народження Джона Хойєра Апдайка.

Культовий письменник.

Американський письменник. За своє життя Апдайк отримав дві Пулітцерівські премії та безліч інших нагород. Попри те, що він вважався «інтелектуальним» письменником, його книги завжди були бестселерами. Пов’язаний із журналом «Нью-Йоркер» з 1955, він заробив свій авторитет завдяки відгостреній прозі, поезії та критичним статтям.

Його роботи включають «Кентавр», «Подружні пари», «Кролик розбагатів», «Версія Роджера», у них описується життя сучасного середнього класу Америки.

20 березня. 130 років від дня народження Йосипа Орбелі.

Знавець мудрості Сходу.

Всесвітньо відомий сходознавець, почесний член лондонського археологічного товариства, почесний академік Ірану, багаторічний директор Ермітажу (найкращий музей Росії).

Основні дослідження присвячені кавказознавству, історії середньовічної культури близького Сходу. Зі студентських років майбутній вчений брав участь в археологічному вивченні середньовічного міста Ані. Вів розкопки в районі озера Ван, що знаходиться у Туреччині та у Вірменії. Низку наукових робіт Орбелі присвятив середньовічній культурі, вірменській епіграфіці, народному епосу, курдській мові, архітектурі Грузії та Вірменії…

22 березня. 175 років від дня народження Миколи Лисенка.

Гетьман української музики.

Український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору. До найвідоміших творів Миколи Лисенка належать музика гімнів «Молитва за Україну» та «Вічний революціонер», опери «Тарас Бульба», «Наталка Полтавка». Лисенко написав значну кількість творів на слова Т.Г. Шевченка.

Ім’я М.В. Лисенка присвоєно Національній філармонії України, Львівському вищому музичному інституту, Харківському театру опери та балету, Київській музичній школі-інтернату, струнному квартету, в багатьох містах є вулиці композитора. А найголовніше – його твори не забуті, вони часто виконуються.

27 березня. Міжнародний день театру. У світі казки, музики та барв.

Театр (від фр. theatre – «місце видовища») – вид сценічного мистецтва, що відображає життя у сценічній дії, яку виконують актори перед глядачами, а також установа, що здійснює сценічні вистави певним колективом артистів, і приміщення, будинок, у якому відбуваються вистави.

За висловом Шекспіра, «життя театр, а всі ми в нім – актори». «Світ – маскарад, лице, одежа, голос – усе підробка: кожен прагне  видаватися не таким, яким він є насправді», - вторив йому Гойя.

28 березня. 425 років від дня народження Яна Амоса Коменського.

Видатний педагог.

Видатний чеський педагог та письменник, автор таких відомих в освітянському середовищі творів, як «Велика дидактика», «Материнська школа», «Світ чуттєвих речей у картинках». Великою заслугою Коменського було те, що він уперше зібрав і систематизував усі відомості з педагогіки, а також розробив революційні на той час ідеї, зокрема до таких належать ідея класно-урочної системи.

31 березня. 160 років від дня народження Бориса Срезневського.

Дослідник українського клімату.

Видатний метеоролог і кліматолог, український академік-організатор метеорологічної служби в Україні. Академік Б.І. Срезневський здійснив ґрунтовні дослідження клімату України. За його ініціативою було створено геофізичну комісію, реорганізовану в кафедру геофізики при АН України.

ОЛІМПІАДА 2017
Запрошуємо майбутніх абітурієнтів посилити свої позиції на  вступному конкурсі – взяти участь в Олімпіаді-2017
Пошук
Гаряча лінія

Допомога бійцям АТО

Увага! Цивільний захист

Ми на Facebook


Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів
 
 
 

вологість:

тиск:

вітер:

 
Друзі сайту
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Вінницької ОДА

Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Сумський державний університет

Освітній портал Рedpresa

Обласний гуманітарний ліцей

Барська районна державна адміністрація


Газета Вінницької обласної ради