Вівторок, 25.04.2017, 01:43
БГПК  

Головна | Видавнича справа та редагування | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Годинник
Час працює на нас, поки ми працюємо.

ВідеогалереяКонтакти
БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ

Барський
гум.-пед. коледж ім. М. Грушевського
р/р 31552301147115
МФО 802015
КОД 02904160
ГУДКСУ у Вінницькій області

Призначення платежу: благодійний внесок

     Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського – вищий навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації, який готує кадри для здійснення практичної роботи в галузях освіти, права, видавничої справи та редагування за професійним спрямуванням спеціальностей кваліфікаційних рівнів «молодший спеціаліста», «бакалавр».

     До складу кафедри соціально-економічних та гуманітарних дисциплін входить наймолодша спеціальність – «Видавнича справа та редагування», що розпочала свою роботу в 2003 році.

     Важливо зазначити, що студенти, вступаючи на спеціальність, впевнені у своєму майбутньому. Завершуючи навчання в коледжі, випускники мають можливість здобути вищу освіту в Київському національному педагогічному університеті імені Михайла Драгоманова на факультеті «Видавнича справа та редагування», з яким коледж уклав відповідну угоду.

     Гасло «Від творчості викладача – до творчості студента», за яким працює наш коледж, реалізовується повною мірою, адже на спеціальності навчаються дійсно обдаровані та цілеспрямовані студенти, які, окрім свого основного завдання – навчання, мають іще багато інтересів, відвідують творчі об’єднання. Зокрема творче об’єднання радіогазети «Коледж FM» (керівник – Бобир Ольга Іванівна), радіопередачі якого виходять в ефір о 12:20 щочетверга; коледжових періодичних видань: газети «Журналіст», редактором якої є керівник об’єднання – Мельник Оксана Миколаївна, а дописувачами та членами редакційної колегії – студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування». Над версткою та оформленням газет «Ластівка», «Феміда», «Ліцеїст» працюють студенти випускного курсу. Студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування» відвідують також літературні студії: «Обрій» (керівник – Дяченко Ганна Петрівна) та «Інверсія серця» (керівник – Зелененька Ірина Алімівна). Творчим надбанням студії є збірки поезій із кращими поетичними творами викладачів і студентів, у яких звеличуються духовні цінності: Батько, Мати, Вітчизна, Любов.

     Майбутні видавці та журналісти є активними учасниками та неодноразовими переможцями олімпіад і конкурсів з української мови, підготовку до яких проводить  викладач Радецька Наталія Олексіївна у студії «Рідне слово».

      Випускники спеціальності працюють головними та молодшими редакторами, журналістами в редакціях періодичних видань, на телебаченні та радіо міст України: Вінниця, Чернівці, Київ, Миколаїв, Одеса, Черкаси. Дружний колектив фахівців, викладачів вищої категорії, викладачів-методистів, магістрів, кандидатів наук, здатний готувати висококваліфікованих спеціалістів.

 

Педагогічний колектив

      Аспект розвитку науково-методичного рівня фахівця є основним показником формування якісного результату діяльності з певної галузі науки.

     Підвищення наукового та методичного рівня педагогічного працівника сприяє формуванню висококваліфікованого спеціаліста. Розуміючи необхідність самовдосконалення, педагог зобов’язаний працювати в напрямку реалізації себе як науковця та методиста.

     Педагогічний колектив спеціальності «Видавнича справа та редагування» складається з 7 викладачів, які активно реалізують свій професійний потенціал у науковій, методичній та професійній діяльності.

 

     Лебединська Тетяна Михайлівна – голова циклової комісії, викладач вищої категорії, викладач-методист. У 2008 році пройшла профільні курси в Інституті журналістики Національного університету імені Тараса Шевченка на кафедрі «Видавнича справа та редагування». У 2011 році пройшла профільні курси в університеті імені М. Драгоманова (Інститут журналістики кафедри «Видавничої справи та редагування»). У 2013 році закінчила  магістратуру Київського національного університету за спеціальністю «Видавнича справа та редагування». Підготувала навчально-методичний посібник з курсу «Редагування окремих видів літератури», методичні рекомендації з написання курсових (кваліфікаційних) робіт для студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування», методичні рекомендації з практичної підготовки студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування», методичні рекомендації з використання  авторської літературно-журнальної збірки для дошкільного та молодшого шкільного віку «Моя родина».

 

 

 

    Пантелюк Людмила Василівна – викладач вищої категорії, викладач-методист. У 2002 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. У 2010 році закінчила навчання в аспірантурі  за спеціальністю «Українська мова». Працює на посаді викладача філологічних дисциплін Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського з 2002 року.  Видала навчально-методичні посібники «Сучасна українська мова з практикумом (Фонетика)», «Сучасна українська мова з практикумом (Лексикологія)», «Основи журналістської майстерності», «Методичні рекомендації до державного іспиту з сучасної української мови з практикумом». Нагороджена грамотами Департаменту освіти України у Вінницькій області.

 

 

 

Королюк Ганна Феодосіївна – викладач вищої категорії, викладач-методист. У 1987 році закінчила філологічний факультет Одеського державного університету. З 1987 року працює на посаді викладача філологічних дисциплін у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського. Має нагороди: Відмінник освіти України, грамоти Міністерства освіти і науки України, Обласного відділу освіти, коледжу.  Видала посібник «Українська мова за професійним спрямуванням».

 

 

 

 

   
Галузінська Таїсія Володимирівна – викладач-методист, викладач вищої категорії, магістр філологічних дисциплін. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут у 1995 році, кваліфікація – учитель української мови. У 2006 році отримала повну вищу освіту в Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти».
Член Національної спілки журналістів України, письменниця, есеїстка. Має видання «Доторкнутися до неба» 2012р., «Якби…» 2013р.
Бере активну участь у конкурсі-фестивалі патріотичної прози «Сурми звитяги». Автор та керівник твору «В очікуванні бою», що зайняв у 2014 році перше місце у Всеукраїнському конкурсі «Сурми звитяги» (м. Львів), у 2015 році твір «Вишиваю рушник» – друге місце у м. Вінниця.
 

 

 

 

    Мельник Оксана Миколаївна – викладач вищої категорії, магістр педагогіки та методики середньої освіти. У 2002 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. У 2008 році закінчила магістратуру Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Розробила навчальні та робочі програми, а також навчально-методичний комплекс з дисципліни «Редагування. Загальний курс»: «Методичні рекомендації до організації вивчення загального курсу редагування»; «Методичні рекомендації до організації практичної роботи студентів із загального курсу редагування»; «Методичні рекомендації до організації семінарських занять із загального курсу редагування»; «Методичні рекомендації до організації самостійної роботи студентів із загального курсу редагування»; «Методичні рекомендації до іспиту з загального курсу редагування».

 

    Радецька Наталія Олексіївна – викладач вищої категорії, викладач-методист. У 1998 році закінчила Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. Спеціальність за дипломом  «Учитель української мови та літератури». З 2000 року працює на посаді викладача філологічних дисциплін Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського. Підготувала навчальні посібники: «Курс лекцій із рекламознавства», «Особливості поведінки споживача під впливом реклами», «Українська література ХХ століття в таблицях та схемах-конспектах», збірку завдань до підготовки олімпіади імені Петра Яцика. Є керівником  об’єднання «Рідне слово», підготувала учасників і переможців Обласних, Всеукраїнських конкурсів та олімпіад з української мови. Нагороджена грамотами Департаменту освіти України у Вінницькій області.

 

 

    Кондратюк Оксана Володимирівна – викладач вищої категорії, методист. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут імені Михайла Островського в 1993 році (філологічний факультет). Протягом 2004-2006 року навчалася у Глухівському державному педагогічному університеті за спеціальністю «Педагогіка та методика середньої освіти. Українська мова та література». У 2008 році закінчила магістратуру Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Розробила навчальні та робочі програми «Видавничо-поліграфічні стандарти» та «Основи бібліографії», видала посібники: «Основи бібліографії», «Українська мова (практикум)», «Поліграфія». Керівник творчого об’єднання «Чайка».

 

 

 

Практика

    Наша сучасність потребує підготовки спеціалістів нового профілю, висококваліфікованих фахівців. Досвід провідних країн свідчить про те, що збільшення частки практичної роботи в загальному обсязі навчання сприяє формуванню фахівців, готових, навіть під час отримання освіти, плідно і творчо працювати за обраним фахом.

    Особливо актуальним є питання практичної підготовки майбутніх редакторів-видавців, оскільки ця професія потребує, крім теоретичних знань, специфічних навичок і вмінь, усебічної та ретельної оцінки з точки зору його різноманітних якостей. Кваліфікований редактор повинен володіти вмінням аналізувати, оцінювати, правити видання різних видів, що неможливо виробити в процесі суто теоретичної підготовки, а тільки в результаті постійної, тривалої, систематичної роботи над матеріалом.

     Практика студентів на виробничій базі підприємств видавничо-редакційного комплексу України є невід’ємною частиною навчального плану підготовки фахівців для національної видавничо-редакційної та книгорозповсюджуючої справи.

     Упродовж багатьох років форма і зміст завдань навчальної, виробничої та переддипломної практики видозмінювалися залежно від змісту навчальних планів, які формувалися під впливом визначальних тенденцій розвитку світового видавництва. Нині в Україні, як і в усьому світі, комп’ютеризовані технології видавничо-редакційної галузі забезпечують виробництво книг, листівок, альбомів, журналів, газет, рекламної, етикетково-пакувальної та іншої друкованої продукції.

     Сучасні технології організації видавничо-редакційної галузі базуються на уніфікації, стандартизації виробничих процесів на основі сучасних обґрунтованих підходів для забезпечення функціонування всіх ланок сучасного виробництва, техніки редагування та друкарства.

     Згідно з навчальним планом для напряму «Журналістика та інформація» спеціальності «Видавнича справа та редагування» затверджено три види практики: навчальна, виробнича і переддипломна. Навчальна – на другому курсі, виробнича – на третьому, переддипломна  – на четвертому курсі підготовки спеціалістів. Це дає можливість глибше ознайомитись і вивчити особливості сучасного видавничо-редакційного комплексу, закріпити набуті в коледжі теоретичні знання, застосувати їх для адаптації в реальних виробничих умовах.

     Така форма організації і проведення практики узгоджується з провідними тенденціями підготовки фахівців для видавничо-редакційної галузі.

      Студенти можуть самі визначити місце проходження практики або ж погоджуватися з місцями, рекомендованими коледжем, зокрема: редакція районної газети «Подільський край», редакція газети Барської міської ради «Барчани», редакція газети обласної ради «Вінниччина», Вінницька обласна державна телерадіокомпанія «Вінтера», редакції вінницьких газет «Місто», «33 канал», «Незалежний кур’єр», редакція літературно-мистецького журналу «Вінницький край», вінницький бізнес портал «Vinbazar», Вінницька громадська телерадіокомпанія «Вінниччина», редакція інформаційно-аналітичного тижневика «Вінницькі відомості», Деражнянська районна редакція «Вісник Деражнянщини», Деражнянська студія телебачення «TV-43», редакція міжрайонної громадсько-політичної газети «Жмеринський меридіан», редакція районної газети «Шаргородщина», Тиврівська редакція районної газети «Маяк», редакція газети «Липовецькі вісті», Жмеринське поліграфічне підприємство «Прес-Реал», редакція київського журналу «Культура і життя», Новоушицька районна редакція «Наддністрянська правда», Чернівецька районна газета «Чернівецька зоря».

 

 

 

 

 

ОЛІМПІАДА 2017
Запрошуємо майбутніх абітурієнтів посилити свої позиції на  вступному конкурсі – взяти участь в Олімпіаді-2017
Пошук
Гаряча лінія

Допомога бійцям АТО

Увага! Цивільний захист

Ми на Facebook


Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Архів записів
 
 
 

вологість:

тиск:

вітер:

 
Друзі сайту
Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки Вінницької ОДА

Глухівський національний педагогічний університет імені О. Довженка

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Сумський державний університет

Освітній портал Рedpresa

Обласний гуманітарний ліцей

Барська районна державна адміністрація


Газета Вінницької обласної ради